Yurt 2024 İzle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.0 IMDB Puanı 21 Görüntülenme

Yurt 2024 İzle

Doğup büyüdüğünüz çevre, tanıdığınız insanlar ve alıştığınız inanışların yanı sıra ailenizin yanından ayrılıp farklı bir yerde yaşamaya başlarsınız neler olur? Kendi iç dünyanızı yeniden keşfe çıkmaya da hazır mısınız? Yeni bir insanı tanırken kendinden izler bulmanın konu edildiği ve dönemin siyasi çehresinden izler sunan eser, senaryosu ile sizi farklı bir yolculuğa çıkaracak.
Yurt Filmi Konusu
Proje,lise hazırlık sınıfında öğrenim gören 14 yaşındaki bir gencin yaşamına odaklanır. Ahmet, aile ortamında büyüyen biriyken babası tarafından bir yurda yerleştirilmek istenir. Erkeklerin kaldığı ve İslam kültürünün yoğun biçimde yaşandığı yurtta ailesinden kopan Ahmet, alışkın olduğu bazı kuralları burada yıkar. Yeni heyecanları deneyimlemek isterken karar vermesi gereken bazı yol ayrımlarından da geçer. Ergenlik döneminin zorlu süreçlerine şahitlik edebileceğiniz senaryo, Ahmet’in gözünden beyazperdeye aktarılır.
Yurt Filmi Hakkında Bazı Bilgiler
Prodüksiyon, film eleştirmenleri tarafından karar verilen önemli bir platformda “En İyi Senaryo” kategorisinde aday gösterilerek ödül almaya hak kazanmıştır. Nehir Tuna’nın senaristliğini ve yönetmenliğini üstlendiği yapım, Türk sinemasına cesur ve yenilikçi bir yaklaşım sunar. 17 Mayıs’ta vizyona giren eserin oyuncuları arasında; Doğa Karakaş, Can Bartu Aslan ve Ozan Çelik yer alır. Dram türünde izleyicisi ile buluşan projenin süresi ise 1 saat 56 dakikadır. Filmizleme.net ile bol ödüllü olan bu özel filmi hemen izleyebilirsiniz.


  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Detaylar

    Henüz detay eklenmemiş.

    Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?