Kelebeğin Rüyası Full İzle Film
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.7 IMDB Puanı 44 Görüntülenme

Kelebeğin Rüyası Full İzle Film

Yazarlığını ve yönetmenliğini Yılmaz Erdoğan'ın yaptığı dram filmi, 2013 yılında seyircisiyle buluştu. Kıvanç Tatlıtuğ ve Mert Fırat isimlerinin başrol karakterlerini canlandırdığı yapım, 2. Dünya Savaşında Zonguldak'ta yaşayan genç şairlerin hayat hikayesini konu alır. Drama severlerin Kelebeğin rüyası full izle film seçenekleriyle ulaşabildiği proje, eleştirmenlerden tam not almayı da başarmıştır.
Kelebeğin Rüyası Film Konusu
Başarılı proje, Zonguldak'ta 1941 yılında iki genç şair olan Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu karakterlerinin yaşadıklarını konu alır. Karakterler, yeni modernleşen madenci kentinde memur hayatlarını yaşarken bir yandan da sanat ve edebiyatla iç içe olan yaşamlarında şiirle ilgilenirler.

Sanata olan ilginin henüz gelişmediği bir yerde şiirle uğraşmaya devam eden iki yetenekli genç, toplumun her kesimden insanına uğraştıkları şeyi sevdirmeye çalışırlar. Belediye başkanının kızının şehre gelmesiyle iki yetenekli şairin şiire olan inancı ve umudu daha da artmaya başlar. Muzaffer, kıza aşık olur ancak Suzan isimli genç güzel henüz lise öğrencisidir. Güzel kız, ailesinin karşı çıkmasına rağmen yetenekli gençlerle arkadaş olmayı tercih eder. O sırada 1940 yılının vebası olan verem, iki gencin sağlığını etkilemeye başlamıştır.
Kelebeğin Rüyası Film Oyuncuları
Yapımda; Kıvanç Tatlıtuğ, Belçim Bilgin ve Ahmet Mümtaz Taylan, başrollere hayat veren başarılı isimlerdir. Tarih ve dram konularını ustalıkla harmanlayan projeye Kelebeğin Rüyası full izle film seçeneğiyle konuk olabilirsiniz.


  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Detaylar

    Henüz detay eklenmemiş.

    Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?